Seçili Ürünlerde Saat 13:00'ten Önce Verilen Siparişlerde Aynı Gün Kargo!

Bir Sonraki Kargo Teslimi İçin Kalan Süre :

00 Saat
:
00 Dakika
:
00 Saniye
Etiket, Barkod Etiketi ve Baskılı Etiket icon
0
Hangi Barkod Okuyucuyu Seçmeliyim

Hangi Barkod Okuyucuyu Seçmeliyim

Yüzlerce farklı barkod türü ve çeşidi olduğu gibi Barkod okuyucularda da onlarca marka ve yüzlerce çeşit cihaz mevcut. Peki kullanıcı en uygun cihazı nasıl seçecek.

..

Yüzlerce farklı barkod türü ve çeşidi olduğu gibi barkod okuyucularda da onlarca marka ve yüzlerce çeşit cihaz mevcut. Peki kullanıcı en uygun cihazı nasıl seçecek. Okuyucuları başlıca özelliklerine ayırdıktan sonra ihtiyacınıza en uygun cihazı seçebileceksiniz.

Okuyucular en temelde olarak 1D (düz barkod) ve 2D (Karekod) barkod okuyucu olarak ikiye ayrılır. 1D barkodlar gün içerisinde neredeyse her ürünün üzerinde gördüğümüz onlarca dikey çizgiden oluşan bir bütündür. Ve kod içeriğinde ürünü tanımlayan belirli kodlar bulunur. 2D barkodlar yani Karekodlar bir diğer adıyla QR code’lara web sitesi linki görsel ve daha birçok nesne eklenebilir.

Ürünlerinizin üzerinde veya basmak istediğiniz etiketlerinizde olacak barkodun 1D ya da 2D olacağına karar verdikten sonra barkod okuyucunun kablolu mu yoksa kablosuz mu olacağına karar vermeniz gerekiyor. Market veya eczane gibi bilgisayar ya da kasanın hemen yanında olacaksa kablolu kullanmanız maliyet açısından daha uygun olabilir. Depo gibi ortamlarda raf aralarında gezinip barkod okutmanız gerekiyorsa kablosuz kullanmanız gerekiyor, cihaz seçerken mutlaka kablosuz aktarım mesafesini dikkate almanız gerekiyor.

Barkodlarınıza göre düz barkod okuyucu ve QR kod okuyucu arasında seçim yapıp kullanılacak yere göre kablolu veya kablosuz okuyucunuzu seçtikten son olarak günlük ortalama okutma yoğunluğunuza göre giriş seviyesi, standart veya endüstriyel cihazlar arasında seçim yapmalısınız.

1D Kablolu Barkod Okuyucular

En uygun fiyatlı kullanımı basit cihazlar bu kategorinin altındadır. Bağlantı yöntemi ise USB’dir. Bizim size önerimizse Unitech MS836 Barkod Okuyucudur.

İndirimli ! Unitech MS836 Barkod Okuyucu
Unitech MS836 Barkod Okuyucu
 

1D Kablosuz Barkod Okuyucular

Kablo bağlantısıyla uğraşmak istemeyen ve çok uzun mesafelerde olmasa da ürünleri raftan okutabilmek için aşağıdaki kablosuz barkod okuyucuları kullanabilirler. Performax PR-90 Barkod Okuyucu size önerebileceğimiz uygun fiyatlı okuyuculardan biridir. Açık alanda 70 – 90 metre arasında okuma mesafesi bulunuyor. Sadece düz barkod okutacak kargocular için ideal cihazlardır.

İndirimli ! Performax Pr-90 Barkod Okuyucu
Performax Pr-90 Barkod Okuyucu
 
İndirimli ! Unitech MS339 Kablosuz Barkod Okuyucu
Unitech MS339 Kablosuz Barkod Okuyucu
 
İndirimli ! Sunlux XL-9310 Barkod Okuyucu
Sunlux XL-9310 Barkod Okuyucu
 

2D Kablolu Barkod Okuyucular

Qrkod okuyucular, karekod ve düz barkod okuyabilirler. Genellikle ürün yelpazesinde 1d ve 2d barkodları bulunan firmalar tarafından kullanılır. Örnek olarak Eczanelerdeki birçok ilacın üzerinde oldukça küçük şekilde kare kod kullanılıyor, bu noktada size önerebileceğimiz en uygun cihaz Unitech MS339 Barkod Okuyucudur. İçerisindeki özel beyaz ışık ve yazılım sayesinde üzeri bozulmuş, çizik veya zarar görmüş barkodları rahatlıkla okuyabilir.

İndirimli ! Unitech MS-339 2D Barkod Okuyucu
Unitech MS-339 2D Barkod Okuyucu
 
İndirimli ! Performax PR-44 Standlı 2D Karekod Barkod Okuyucu
Performax PR-44 Standlı 2D Karekod Barkod Okuyucu
 
İndirimli ! Sewoo NBS8200 2D Kablolu Barkod Okuyucu
Sewoo NBS8200 2D Kablolu Barkod Okuyucu
 
0 Yorum

Yorum