Seçili Ürünlerde Saat 13:00'ten Önce Verilen Siparişlerde Aynı Gün Kargo!

Bir Sonraki Kargo Teslimi İçin Kalan Süre :

00 Saat
:
00 Dakika
:
00 Saniye
Etiket, Barkod Etiketi ve Baskılı Etiket icon
0

Sıkça Sorulan Sorular - Barkod Yazıcı Sorunu


Siyah ve beyaz çubukların (öğeler) bileşimi, o barkod türü için belirlenmiş bir algoritmayı izleyen farklı metin karakterlerini temsil eder. Elemanların sırasını değiştirirseniz, farklı bir metin elde edersiniz. Barkod tarayıcı, bilgisayarınızın anlayabileceği bir metin dizisine dönüşen siyah-beyaz desenini okur.

2D kodlar 2000 karaktere kadar çıkarken 1D barkodların 20-25 karakterden oluşması mümkündür. Temel pratik kaygı, barkoddaki bilginin miktarını artırdıkça, o kadar büyük olacağıdır. Bu özellikle 1D barkodlarda geçerlidir ve çoğu insanın 8-15 karakterini kodlar.

Barkodlar geniş bir boyut aralığında olabilir ve 2B kodu kullanırken 1/8 inç kareye inebilir. Yaptığınız barkod içerikle alakalı olduğu gibi barkod yazıcınızın da çözünürlüğü ile doğru orantılıdır.

Doğrudan termal, ısıya duyarlı bir tabaka ile kaplanmış bir etiket türüdür. Bu etiket cinsine termal etiket denilmektedir. Termal transferde ise kâğıda bir görüntü yakılır ve burada termal transfer ile etikete yazdırmak için bir şerit kullanırsınız. Doğrudan termal zamanla kararır ve yok olur. Yüksek sıcaklıklar veya güneş ışığına maruz kalan ortamlar için iyi bir seçim değildir. Termal transfer baskısı daha kalıcı bir çözümdür ve solmaz. Kuşe dediğimiz kâğıt türüne baskı yapılır.

Denetim masasından aygıtlar ve yazıcılara girin, bartender sürücü kullanıyorsanız, yazıcı özelliklerinde Genel > Tercihler > Seçenekler bölümünden geçerli yazıcı ayarları seçeneğini kaldırıp koyuluğu ayarlayabilirsiniz.

Yeni bir tasarım oluşturmalı ve kullanacağınız barkod türünü seçmelisiniz. Kullanacağınız barkod türüne sağ tık ile özellikler menüsüne giriniz veri kaynakları kısmında oluşturduğunuz barkod numaralarını seçiniz ve 'dönüştürmeler sekmesinde bulunan '' serileştirme'' bölümünü tıklayınız. Serileştirme bölümü içerisindeki ''arttırma'' seçeneği ile barkod serileştirme işlemini uygulayınız. Yazdırma işleminde miktar kısmından seri numarasını arttırarak barkodunuzu yazdırabilirsiniz.

Ribonsuz baskı alma, denetim masası oradan aygıtlar ve yazıcılardan yazıcınızın üzerinde sağ tıklayarak, yönet > yazıcı tercihlerinden > Stok kısmına gelinmeli ve yazdırma yönetiminden doğrudan termal seçeneği seçilmelidir. Böylelikle bu ayarlarla ribonsuz yazabiliriz. Ribonlu baskı alma ise aynı bölümden stok kısmına gelinmeli ve yazdırma yönetiminden termal aktarım seçeneği seçilmelidir. Böylelikle bu ayarlar ribon kullanılmaktadır.

Denetim masası aygıtlar ve yazıcılardan yazıcınızın üzerinde tıklayarak, yönet kısmından ve yazıcı tercihlerinden stok kısmına gelinmeli ve ortam kısmından Sürekli seçeneği seçilmelidir. Böylelikle sürekli form ve yıkama talimatı yaza birisiniz.

Tıbbı üretimde çoğunlukla kare kod (2D) barkodların kullanılmasından dolayı, eczanelerde kullanılan barkod okuyucuların kare kod (2D) barkodları okuyabilme özelliği olan cihazların tercih edilmesi gerekmektedir. Kare kod (2D) barkodlar bütün barkod çeşitlerini okuyabilmektedir.

Barkodlar iki çeşitte karşımıza çıkmaktadır 1D barkodlar, daha yaygın olan belli sayıda bilgiyi içeren düz çizgi halindeki barkod türüdür. 2D (karekod) barkodlar yaygın olarak sağlık sektöründe kullanılan son zamanlarda ise birçok sektörde kullanılmaya başlayan 1D barkodlara göre daha fazla veri yüklü olan barkod çeşididir. 2D barkodlar, 1D barkodlar dâhil bütün barkod çeşitlerini okuyabilmektedir.

Barkod yazıcı tercih ederken, baskı yapacağınız materyallerin farklılıkları, basım adetleriniz ve kullanım yerleri. Bir kullanıcımı kullanacak yoksa ağ üzerinden farklı kullanıcılarda kullanım sunulacak mı? gibi sorular sizi daha doğru yazıcı seçmeye yönlendirebilir.

Kullandığınız yazıcılarda sıkça alkollü mendille temizlenmeli, keskin ve sert malzemelerle kafaya temas edilmemelidir. Kullanım aşamasında ise çok yüksek kafa sıcaklığı altında yazıcınız çalıştırılmamalıdır.

Yazıcının çözünürlük ölçüsüdür. Çözünürlük ne kadar yüksek olursa baskı kalitesi o kadar iyi ve net olmaktadır.

https://atombarkod.com/ sitemize hızlıca üye olup sitemiz üzerinden siparişlerinizi verebilirsiniz. Ayrıca; canlı destek, WhatsApp, mail ve telefon numaralarımızdan bizlere ulaşıp siparişlerinizi işleme aldırabilirsiniz. Talep ederseniz iletişim bilgilerinizi bırakıp bizlerde sizlere ulaşım sağlayabiliriz.
0544 639 84 17 numaradan sipariş hattımıza ulaşabileceğiniz gibi, sipariş@atombarkod.com mail adresinden ve 0212 280 95 50 numaralı sabit telefonlarımızdan da bize çalışma saatlerimiz içerisinde sizlere desteğe hazır durumdayız.
Anlaşmalı olarak çalıştığımız kargo firması Aras Kargo’dur. Fakat siz müşterimizin talebi üzerine istediğiniz kargo firması ile gönderim yapabiliriz.
Hayır, kapıda ödeme yöntemimiz yok, https://atombarkod.com/ sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerinizde ‘’Online Ödeme’’ bölümü bulunmaktadır.
İade işlemleri için belirli kriterler bulunmaktadır. İade edeceğiniz ürünler bu kriterlere uyuyor ise iade işlemini 7 iş günü içerisinde bizlere talebinizi iletebilir, gerekli işlemlerin ardından iade işleminiz gerçekleştirilir.